Telefonla Randevu - 168 Çağrı Merkezi

 ALTINTEPE TIP MERKEZİ, DERMATOLOJİ BÖLÜMÜMÜZDE…

MEZOTERAPİ:

Mezoterapi; çok ince ve kısa iğne uçları ( 4 – 6mmlik 29 - 30g iğneler ) kullanılmak suretiyle sorunlu bölgeye küçük miktarlarda yapılan mikroenjeksiyon uygulamalarıdır. Estetik kullanım alanları: saç dökülmesi, ergenlik ve gebelikte oluşan çatlaklar, yüz gençleştirme, akne ve yara izleri, lekelerdir.

DERMAROLLER VEYA DERMAPEN UYGULAMASI:

Silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 192 adet çelik iğneden oluşur. İğnelerin boyları cildin sorununa göre seçilir (leke, kırışıklık, çatlak tedavisi, saç dökülmesi terapisi, genişlemiş gözenek, yara ve yanık izleri, cilt yenileme v.b.) Dermaroller cilt üzerine uygulandığında 1cm.karede yaklaşık 250-300 kadar mikro kanal açılır, kanallar 15-20 dakikada kendiliğinden kapanmaktadır. . Bu süre içinde mezoterapi ajanlarının, kök hücre ekstrelerinin, PRP solüsyonlarının ve vitaminlerin cilde geçişi sağlanmış olur.

PRP (TROMBOSİTTEN ZENGİN PLAZMA):

Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır. Dolgu yada mezoterapi metoduyla hastaya uygulanabilir. Kullanım alanları:leke, kırışıklık, çatlak tedavisi, saç dökülmesi terapisi , genişlemiş gözenek, yara ve yanık izleri, cilt yenilemedir.

KİMYASAL PEELİNG:

Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulamasıdır. Çok sayıda kimyasal peeling ajanı olmakla birlikte en sık kullanılanlar glikolik asit, Alfa hidroksi asitler(AHA), triklosetik asit(TCA), salisilik asit, jesner solisyonu ve kombinasyonlarıdır. Kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, çiller, kanser potansiyeli taşıyan kabuklu kızarıklık veya yüzdeki koyu renkli lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri peeling ile düzeltilebilir. Aktif aknede iyileşmeye ve akne izlerinde düzelmeye yardımcıdır. Kimyasal Peeling’in derinliğine bağlı olarak hafif veya güneş yanığı benzeri reaksiyon oluşur. Yüzeyel tipte 1-3 gün süren kızarıklık, hafif soyulmalar olur.

Hastane ve Tıp Merkezlerimiz