Telefonla Randevu - 168 Çağrı Merkezi

 Radyolojide; 3 Tesla MR ve 64 Multislice BT nedir?

3 TESLA MR

3 Tesla MR ileri teknoloji olarak adlandırılan bir görüntüleme cihazıdır. Cihaz 3 Tesla gücünde olup, 80 graydiyant ve hız olarak 200’e kadar çıkmaktadır. Bu değerlere ulaşabilmek için cihaz dual sistem olmalıdır. Bu değerler yüksek çözünürlük, ince kesit, detaylı inceleme ve hız sağlamaktadır.

            3 Tesla MR ile olabileceğiniz tetkikler için tıklayınız...

64 MULTISLICE BT

BT inceleme vücudunuzun tamamı ya da bir  bölümünün röntgen ışınları aracılığıyla ve bilgisayarı kullanarak görüntülenmesidir. BT inceleme sırasında vücudunuzu geçen röntgen ışınları elektronik detektörler tarafından kaydedilir. Bu detektörler bilgiyi bilgisayara yollarlar ve bilgi bir görüntüye dönüştürülür. MR’dan farklı olarak BT tarayıcılarda kapalı yer korkusu genellikle oluşmaz ve incelemeler daha kısa sürer. Çok kesitli BT, çok sayıda detektör kullandığından bu işlemlerin saniyelerle sınırlı bir zamanda gerçekleşmesini sağlar.

Çok kesitli ve hızlı BT cihazları inceleme süresini çok azalttığı gibi hareket, hızlı solunum  ve rahatsızlığa bağlı görüntüleme parazitlerine izin vermez. Bu cihazlar hızlarının vücuttaki önemli işlevlerin hızlarına yakın olması nedeniyle fonksiyonel bilgilerin elde edilmesine izin verir. Kalbi besleyen damarlar gibi küçük ve kalp hızından etkilenen yapıların görülebilmesine olanak tanır. 64 çok kesitli bilgisayarlı tomografi cihazı hem tanı, iyi görüntü, hem de inceleme konfor ve süresi açısından önemli bir yere sahiptir.

            BT ile olabileceğiniz tetkikler için tıklayınız...

 

Randevu ve detaylı bilgi almak için lütfen 0216 489 55 06-07 numaralı telefonlardan arayınız.

 

Hastane ve Tıp Merkezlerimiz