Telefonla Randevu - 168 Çağrı Merkezi

 Kızılay Kayseri Hastanesi Engellilerimizi Yalnız Bırakmadı

 


           Kayseri KASKİ Bayan Basketbol Takımı Spor ve Kayseri Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlikli Sandalye Basketbol Takımı 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde gösteri maçı oynadı. Bu günde Türk Kızılayı ve Kızılay Kayseri Hastanesi olarak onları yalnız bırakmadık.

          Kayseri KASKİ Bayan Basketbol Takımı oyuncuları, tekerlekli sandalyelerle maça başladı. Engelli aracıyla ilerlemekte güçlük çeken KASKİ oyuncuları, zaman zaman tekerlekli sandalyelerinin itilmesi için kulübede oturan arkadaşlarının yardımını aldılar.

          Karşılaşmanın sonlarında Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı 10 sayı öne geçince, Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'ndan 2 oyuncu Kayseri KASKİ Bayan Basketbol Takımı'na geçti. Kayseri KASKİ Bayan Basketbol Takımı farkı böylelikle 5 sayıya düşürdü ve karşılaşma 21-16 tamamlandı.

          Karşılaşmanın sonunda, Kayseri KASKİ Bayan Basketbol Takım Kaptanı Tuğba Taşçı, engelli basketbolcuların çok zor bir iş başardığını belirterek, ''Gerçekten hiç kolay değil. Kollarımı hissetmiyorum, çok zordu. Onlara destek olmak istedik. Hep birlikte güzel bir gün geçirdik'' dedi.

         Takım oyucularından Esra Ural da herkesin potansiyel bir engelli olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: ''Onların hayatlarını anlamak için onlarla birlikte ilk defa maç yaptık. Bizim oynadığımız basketboldan daha zor, daha fazla yetenek ve kabiliyet gerektiren bir spor yapıyorlar. Onları tebrik ediyorum. Evde, kendini içeri kapatan engelli arkadaşlarımızı spora davet ediyorum. Bütün engeller sporla aşılabilir.''

          İki takımı da kutluyor, bu vesileyle Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, engelleri kaldırmanın hepimizin görevi ve sorumluluğu olduğunu hatırlatıyoruz. 

 

Kızılay Sağlık Grubu

 

 

Hastane ve Tıp Merkezlerimiz