Telefonla Randevu - 168 Çağrı Merkezi

 Çağdaş bir tedavi yöntemi; Psikodrama…

Amacımız;

* Anne, baba, eş, çocuk, kardeş, komşular, arkadaşlar, iş arkadaşları ile daha iyi iletişim kurabilmenizin yollarını bulabilmek,

* İletişim içinde olduğumuz bu kişilerle karşılıklı nasıl bir etkileşim içinde olduğumuzu görebilmek,

* Ön yargılardan arınabilmek ve yeni bakış açıları edinip daha tatmin edici ilişkiler kurabilmenizi sağlamaktır.

Psikodramada grup olarak birlikte çalışılır. Sorunlara konuşarak yorum yaparak çözüm bulmak zaman kaybına, kafa karışıklığına yol açabilir.

Psikodrama grup terapilerinde tamamen farklı çalışılır. Öncelikle çözüm istenen durum sanki tiyatro ortamındaki gibi canlandırılır. Bazen geçmişten kalan etkiler, bazen şimdi yaşanan bir durum, bazen gelecekte yapmak istediğimiz ama kendimizi hazır hissetmediğimiz bir durum...

Durum grup ortamında sanki yaşanır hale gelir. Çeşitli psikodrama teknikleri ve grubun da katılımı ile kişinin farklı çözüm seçeneklerini denemesi sağlanır. Yardımcı rollerde hissedilenler, benzer yaşantılar paylaşılır. Bu sırada yargılama, yorum ve tavsiye olmamasına özen gösterilir. Grubun duygusal paylaşımı, birbirlerine verilen destek, her grup üyesinin kendini ifade edebilmesi, özgüven artışına yardımcı olur.

Sanki tiyatroda alınan roller gibi çeşitli rollere girilebildiğinden kendi sınırlarını görebilme şansı olur. Tekrarlayıcı davranışların dışına çıkıp günlük hayatta isteyip de yapamadığı bir davranışı yapabilme olanağı bulur. Tüm bunlar psikodramayı eylem içinde, eğlenceli, canlı bir terapi ortamı yapar.

Katılım koşulları:

Grup içinde güven ortamı sağlanması için grup üyelerinin kendi konuları hariç diğer grup üyelerine ait konuları dışarıda paylaşmamaları ve grup bütünlüğünün bozulmaması için önemli bir mazeret olmadıkça düzenli katılım sağlanması gerekmektedir.

 

Detaylı bilgi için;

Altıntepe Tıp Merkezi (5.Kat)

Psikiyatri Uzmanı Dr. Sibel IŞIK

0216 489 55 06 – 07 – 08 – 09 

Hastane ve Tıp Merkezlerimiz